Úvodem

Jak přežít v přírodě

Jak rozdělat oheň
Ohňový pluh je metoda zapalování třením. Rukojetí z tvrdého dřeva třete proti základně z měkkého dřeva. Pro použití této metody, vyřezejte v základním prkénku rovnou rýhu a u rukojeti udělejte tupé, rýhované špičky. Tření rukojetí bude z drážky vytrhávat malé částice dřevěných vláken. Jakmile potom více přitlačíte, dřevěné částice se třením vznítí.

 

Příprava a použití léčivých rostlin

Homeopatie

Mudry
Nejsou žádná zásadní omezení při cvičení mudry. Může je cvičit každý – muži, ženy, děti, staří lidé. Mohou se cvičit kdekoliv. Měly by se cvičit oběma rukama. Ale také jsou mudry, které působí při cvičení jednou rukou, jako třeba gján mudra. Pravá polovina těla je ovlivněna cvičením levou rukou a naopak.
Mudry bychom měli cvičit lehce, s jemným napětím v prstech. I když mají být zbývající prsty natažené, měly by být natažené pohodlně. Vzájemné doteky prstů jsou velmi důležité. Ostatní prsty by měly být v pohodlné poloze.
Tyto mudry jsou pro každého. Měly by se cvičit půl hodiny každý den. Při cvičení se doporučuje sedět s překříženýma nohama na posteli nebo na zemi, ale áčarja říká, že mudry budou účinkovat i v jiných polohách. Můžete se dokonce i procházet s rukama v kapsách a prsty dělat předepsané polohy.

Léčitelství Léčitelství je aplikace přírodních léčiv, které obsahují látky vyrobené živým organismem – rostlinou – a obsahující tak i energii života o mnoho více, než-li léčiva vyrobená umělou cestou.

Léčivé rostliny, popis a použití v každodenním životě jako zdravá alternativa prevence nemocí.

Jmenný seznam léčivých rostlin

Rozdělění léčivých rostlin podle nemocí

Zelená kuchyně Dědičnost, dusičňany a rakovina, Kuchyňské zpracování ovoce a zeleniny, sacharidy a vitamíny.

Masti a oleje rostliné esence, rostliný olej, včelí vosk

Recepty přírodní kuchyně

Fotosyntéza Pomocí sluneční energie jsou z molekul vody odstraněny atomy vodíku. Ty se připojují k molekulám oxidu uhličitého, který rostliny přijímají ze vzduchu. Tak se oxid uhličitý změní na uhlohydrát, který pak rostliny používají jako zdroj energie.

Psychosomatická spojení jsou spojitostí mezi tělem a myslí. Díky této spojitosti lze dle choroby určité části těla, usuzovat na přítomnost negativního mentálního pohledu jedince či jeho psychického stavu.

Rakovina – léčba rakoviny rostlinými podpůrnými prostředky, zvýšení obranyschopnosti organismu a někdy zamezení metastáz, prevence rakoviny, ovlivnění rakovinového procesu.

Autosugesce Autosugesce spočívá na nepřetržitém opakování jisté formule, která má posloužit ke změně námi negativně nazýraných zvyků či vlastností, které chceme přetvořit ve zvyky a vlastnosti jiné.